KALE 164/KTB TUZAKLI SİSTEM (GERMAN) BAREL İLE (KAPI GÖBEĞİ, KİLİT GÖBEĞİ, SİLİNDİR) EVİNİZ ÇOK DAHA GÜVENLİ!

ALE 164/KTB TUZAKLI SİSTEM(GERMAN) BARELLE (KAPI GÖBEĞİ, KİLİT GÖBEĞİ, SİLİNDİR) EVİNİZ ÇOK DAHA GÜVENLİ!

 

            “İstanbul’da ‘göbek’ operasyonu (05.04.2011 09:09 ) : …Özellikle ev ve işyerleri kilitlerinin göbek kısmını kırarak içeriye girip soygunu gerçekleştiren kişiler için baskın adının “Göbek Operasyonu” adı verildiği öğrenildi.”

 

           

                Yazacağım yazıyı daha iyi anlatabilmek adına yukarıdaki haberle giriş yapmak istedim. Yukarıdaki haberde de yazdığı gibi hırsızların evlere girmek için kullandığı en yaygın yöntem kapı göbeklerini dışarıdan bir demirci makası ile kırmaktır. Sonra ortadan kırılan bu bareli ittirerek düşürürler ve kendi barellerini onun yerine takarak kapıyı kolaylıkla açarlar.

 

           

                 Kale Kilit de bu açma methodunu engellemek için Kale 164/KTB tuzaklı barelleri piyasaya çıkardı. Son derece basit ama iyi düşünülmüş bu ürün ile bu tip hırsızlıkların önüne çok rahat geçebilirsiniz.

 

           

                Bu üründe barelin dışarıda kalan kısmında kolayca kopan bir parça bulunuyor. Hırsız kapıyı açmak için bu bareli kırmaya çalıştığında bu parça kopuyor ve kalan parça kapının iç tarafında kalıyor. Fakat kalan bu parçayı hırsızların daha fazla kırması mümkün olmadığı için ve de barel yerli yerinde durduğu için bareli yerinden söküp kendi barellerini koyamıyorlar. Sonuç olarak kapıyı bu şekilde açmaları mümkün olmuyor. Daha da güzel tarafı dışarıdaki parçayı koparıp gitseler dahi, kendi anahtarınızla içeriye girebiliyorsunuz ve çilingire kapıyı açıp içeri girmek için bir 50,00 tl daha ödemiyorsunuz. (Tabi ki içeri girdikten sonra kırılmış bareli değiştirmeniz gerekiyor, fakat bunu www.hirdavatfirsati.com online satış mağazasından barel satın alarak kendi başınıza kolaylıkla yapabilirsiniz.)

 

           

                  Tuzaklı barellerin 2 çeşidi vardır; tuzaklı german barel ve tuzaklı sistem barel. İkisi de aynı şekilde kullanılmaktadır ve işlevleri aynıdır. Sadece anahtar uyma oranları ve sistemleri farklıdır. Uygun fiyatlı bir barel arıyorsanız tuzaklı german bareli, daha güvenli bir barel isterseniz tuzaklı sistem bareli kullanabilirsiniz.

 

 

 

              

 

                     Neyse sonuç olarak, evinizde eski tip çelik kapılar veya ahşap kapılar varsa bence kesin olarak barelinizi tuzaklı barelle değiştirin. Çünkü eski kapılarda çelik rozet kullanılmıyordu ve bu yüzden de kilit göbeğine dışarıdan kolayca müdahale edilebilir. Üstelik çok da kolay eski barelinizi değiştirmek, dışarı bile çıkmadan www.hirdavatfirsati.com ‘dan sipariş verirsiniz, evinize gelir ve 5 dk da eskisini yenisiyle değiştirirsiniz. Eğer bareli nasıl değiştireceğinizi bilmezseniz, bunu anlattığım yazımdan öğrenebilirsiniz. Tavsiye benden uygulaması sizden, demedi demeyin Tuzaklı bareli deneyin.. 🙂  Yazımı biraz şairane bitireyim istedim..

 

           

                     Öner TÜRKSEVER

                      http://www.hirdavatfirsati.com/

Hakkında HIRDAVAT FIRSATI
Azim Hırdavat firması olarak, 1974 yılından beri hırdavat sektöründe hizmet vermekteyiz ve Kale Kilit Firmasının 35 yıllık, Doğanlar Kapı Kolları firmasının ise 30 yıllık bayisiyiz. Şu anda da www.hirdavatfirsati.com sitemizde müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bu blog sayesinde de hırdavat sektöründe yıllardır edindiğimiz tecrübeleri kullanıcılara iletmeyi ve onları olabildiğince bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: