Dolap içi kapağa monte kapaklı çöp kovaları nasıl montaj yapılır?

DOLAP İÇİ KAPAĞA MONTE KAPAKLI ÇÖP KOVALARI NASIL MONTAJ YAPILIR (MONTE EDİLİR)?

               
                Kapağa monte çöp kovası aslında her mutfakta kullanılması gerekli olan bir üründür; fakat ucuz ve kalitesiz ürünler yüzünden birçok kullanıcı bunları kullanmaktan vazgeçmiştir. Bayanlar evyenin hemen altındaki kapağa bu çöp kovalarını monte ederek kapağı açtığında önüne gelen kovaya ufak tefek tüm çöplerini dökebilirler ve aynı zamanda kapağı kapattıklarında çöp kovasının kapağı da kapandığı için koku oluşmaz. Görüntü kirliliği yapmayan bu ürün dolabın içinin değerlendirilmesini de sağlamaktadır.
 
                Fakat birçok kişi bu çöp kovasının nasıl monte edildiğini bir türlü çözemiyor. Ben elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım, ama gerçekten biraz zor içinden çıkan şemayı anlamak. Hadi kolay gelsin.
 
1) KAPAĞIN AYARLANMASI :
 
Bu çöp kovaları sağ veya sol kapağa da monte edilebilir. Fakat, sağ kapak ve sol kapak için çöp kovasının kapağının olduğu yeri ayarlamanız gereklidir. Bu ayarlama işlemi basittir, az bir kuvvet ile çöp kovasının kapağı kendi ekseni etrafında dönmektedir.
Sağ kenara takacaksanız :  Kapağın menteşe kısmını çevirerek menteşenin Marka yazısının sol tarafında kalacağı şekilde bırakacaksınız
Sol kenara takacaksanız :  Kapağın menteşe kısmını çevirerek menteşenin Marka yazısının sağ tarafında kalacağı şekilde bırakacaksınız
 
 
2) TAŞIYICI ASKILARIN MONTAJI :
 
Çöp kovası asla dolap kapağına monte edilmemelidir.  Dolabınızın sağ veya sol yanına taşıyıcı askılar yardımıyla dolaba monte etmelisiniz.
Çöp kovalarının içinden çıkan montaj şablonu ile bu işlem aslında çok kolaylaşmıştır. O şablon sağ veya sola takmak için de kullanılabilmektedir, 2 taraflı olduğu için. Şablonda kafanızı karıştıracak tek şey menteşeye karşı gelen kısmı kesiniz yazısıdır. Şablonun düz durması için menteşeye denk gelen kısmı makasla kesersiniz, sonra da şablonu dolabın iç kısmına yan bölmenin bitimine sıfır olacak şekilde koyarak işaretli yerlere çivi yardımıyla vida tutturulacak kadar delik açarsınız. Sonra da bu taşıyıcı aparatları o delik açtığınız yerlere vidalayın.
                              
 
3) ÇEKİCİ PARÇANIN MONTAJI :
 
Hadi bakalım önemli bir aşamayı atlattınız, şimdi sıra geldi çöp kovasını kapağı açınca dışarıya çıkarmaya yarayan ve dolap kapağına takılan çekici parçanın montajına.
Bunun için de 2. Bir şablon daha çıkar çöp kovasının içerisinden (daha dar olan şablon). Bu şablonda da kafanızı karıştırabilecek olan bölüm “alt taşıyıcı” ve kesiniz yazan kısımdır. Bu kesilen kısım demin montajını yaptığınız taşıyıcı parçalardan alta taktığınızın üstüne koyulacak, o yüzden kesiliyor.
O kısmı kestikten sonra şablonu alttaki taşıyıcı parçanın üzerine yerleştiriyorsunuz ve dolap kapağına gelen kısmın üzerinde olan vida deliklerine yine bir çivi yardımıyla delik açıyorsunuz.
Böyle anlatınca bana bile çok zor geliyor fakat, aslında şablonları yerleştirdiğinizde çok kolay olduğunu göreceksiniz.
Neyse sonra bu çekici parçayı da çiviyle deldiğiniz deliklere vidayla monte ettikten sonra işiniz nerdeyse tamamlanmış demektir. (Çekici parçanın üzerindeki pim yukarı doğru bakacaktır.)              
 
 
4) ÇÖP KOVASININ OTURTULMASI :
 
Çöp kovasının altındaki pimi alt taşıyıcı kısma geçireceksiniz.
Sonra da üstteki delik olan kısmı üst taşıyıcı kısımdaki delikle aynı hizaya getirdikten sonra kovanın içerisindeki parçalardan olan pimi bu deliklerden geçirerek kovayı sabitleyeceksiniz.
En son olarak da çöp kovasını hafifçe kaldırarak dolap kapağına monte ettiğiniz çekici parçanın piminin üzerine oturtacaksınız. Bu çekici parçanın üzerindeki pim çöp kovasındaki boşluk kısma gelir ve kovanın kapakla bir hareket etmesini sağlar.
 
                          
5) KAPAK KORDONUNUN MONTAJI :
 
Dolap kapağını açtıktan sonra kordonu dolap kapağı 70 derece civarı açılacak şekilde dolabın iç yan kenarına doğru gererek kordon vidasının montaj yerini işaretleyeceksiniz. Kordon üzerinden vidalı kancayı çıkartarak işaretlediğiniz yere vidalayacaksınız ve kordonu tekrar bu kancaya takacaksınız.
Ve işte sonunda bitti. Kapağınızı açın çöp kovanız dışarı çıksın ve ona çöpünüzü güle güle atın.. J
 
           Aslında çok karışık görünen bu işlem o kadar da zor değil, tabi biraz eliniz tornavida tutuyorsa. İşlemi kolaylaştırmak için tüm gereken çöp kovasının içinden çıkıyor, şablonlar anlatım kağıdı vs. Fakat anlatım kağıdı gerçekten insanın daha çok kafasını karıştırıyor, siz takıldığınız yerde benim yazıma bakarsınız.  😉
 
Umarım faydalı olabilmişimdir, çünkü bu çöp kovaları gerçekten çok kullanışlı olmasına karşılık montajı oldukça zor gelmektedir bir çok kişiye.  Bu arada sakın kötü kalite ürünlerden kullanmayın, çünkü mobilyacılar genelde ucuz diye en kötüsünü takmaktadırlar. Onlar da kısa zamanda kırılır veya paslanır. İyi kaliteli çöp kovalarını http://www.hirdavatfirsati.com/ internet sitesinde bulabilirsiniz.
 
Öner TÜRKSEVER
www.hirdavatfirsati.com
 

 

Hakkında HIRDAVAT FIRSATI
Azim Hırdavat firması olarak, 1974 yılından beri hırdavat sektöründe hizmet vermekteyiz ve Kale Kilit Firmasının 35 yıllık, Doğanlar Kapı Kolları firmasının ise 30 yıllık bayisiyiz. Şu anda da www.hirdavatfirsati.com sitemizde müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bu blog sayesinde de hırdavat sektöründe yıllardır edindiğimiz tecrübeleri kullanıcılara iletmeyi ve onları olabildiğince bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: